Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Tango de Buenos Aires Sinfonico

13 listopada , 19:30 21:00

Aula UAM, Poznań

Tango de Buenos Aires Sinfonico

13 listopada, godzina 19:30

Aula UAM, Poznań

Tango de Buenos Aires Sinfonico

13 listopada, godzina 19:30

Aula UAM, Poznań

Pasja i namiętność, a jednocześnie melancholia i wielki smutek. To właśnie wyróżnia tango spośród wszystkich tańców. Jego charakter i argentyński temperament elektryzuje ludzi na całym świecie. Ogromne emocje i wielkie sprzeczności zainspirowały nas do stworzenia wyjątkowego programu, przez który prowadzić nas będą wybitni kompozytorzy Astor Piazzola i Martin Palmieri. To oni zrewolucjonizowali świat muzyki i sprawili, że tango ma specjalne miejsce w sercach i muzycznych duszach wielu osób na całym świecie.

Astor Piazzolla – wirtuoz bandoneonu, ikona tanga, w którym wprowadza innowacje poprzez zmianę obsady wykonawczej i wprowadza taniec na sceny filharmonii, w swoim dorobku twórczym posiada również tango operę “María de Buenos Aires”.

Martín Palmeri – argentyński kompozytor, dyrygent, pianista. Jego dzieła zainspirowane formą i harmonią tanga argentyńskiego wykonywane są na całym świecie. Można je usłyszeć w najbardziej prestiżowych salach koncertowych świata, takich jak Carnegie Hall, czy David Geffen Hall – siedziba New York Philharmonic i Teatro Roma de Avellaneda w Buenos Aires.

Gwarantujemy wieczór pełen pasji, wrażliwości, subtelności i zmysłowości – wszystko dzięki muzyce!

Orkiestra kameralna pod kierunkiem Maestry Agnieszki Franków-Żelazny wraz z chórem oraz wybitnymi solistami zabiorą Was w muzyczną odyseję. Na scenie wystąpią artyści, doskonale rozumiejący specyfikę gatunku. Salę koncertową wypełnią między innymi “Adiós Nonino”, “Oblivion”, “Fuga y misterioso” oraz “Libertango” Astora Piazzoli.

“Misa a Buenos Aires – Misatango” Palmieriego sprawi natomiast, że tango stanie się modlitwą. Wprowadzi Was w stan uniesienia i refleksji.

Repertuar

Część I
Astor Piazzola
Adiós Nonino, Oblivion, Fuga y misterioso, Milonga del Angel, Libertango

Część II
Martin Palmeri
Misa a Buenos Aires (Misatango)

Wykonawcy

Małgorzata Priebe – sopran
Klaudiusz Baran – bandoneon
Agnieszka Franków Żelazny – dyrygentka
Orkiestra Kameralna
Zespół wokalny Rondo
Tango

Patronat medialny