Fryderyk Chopin

Piramida Chopina | SPEAKING CONCERT

POZNAŃ | AULA UAM
28.09.2024
GODZINA 17:00 i 20:00

Speaking Concerts to cykl koncertów, wychodzący naprzeciw nawet najbardziej wybrednym gustom. Każdy program poświęcamy konkretnemu zagadnieniu muzycznemu, przeszukując nawet najciemniejsze rejony historii sztuki i nie cofając się przed rozplątywaniem sieci intryg! Widzów przekonujemy starannym doborem treści i doskonałym poziomem wykonań, wszystko to jest uzupełnione autorskimi multimediami i szczyptą humoru. Czy potrzeba czegoś jeszcze? Tak! Komentarza charyzmatycznego dyrygenta! Narracja Marcina Sompolińskiego jest przysłowiową wisienką na torcie.

Piramida Chopina

Zapraszamy na specjalny program przygotowany z myślą o wszystkich, którzy chcą zaznajomić się z twórczością jednego z najważniejszych kompozytorów romantycznych, a także jednego z najważniejszych polskich kompozytorów w historii.
Podczas koncertu wykonane zostaną najważniejsze utwory Fryderyka Chopina na fortepian solo oraz z towarzyszeniem orkiestry. Zaprezentujemy również autorskie materiały filmowe przygotowane specjalnie na potrzeby koncertu w Paryżu, Żelazowej Woli oraz Warszawie.

Odpowiemy na pytania:
• Czy Chopin był egoistą?
• Dlaczego nie chciał pomóc Mickiewiczowi?
• Do czego potrzebował George Sand?
• Kiedy nie wolno jeździć na Majorkę?

 

W PROGRAMIE m.in

F. Chopin -Koncert e-moll op. 11

WYKONAWCY:

Marcin Sompolińki
Marcin Sompoliński
Anna Mikołajczy-Niewidział
Anna Mikołajczyk-Niewiedział
jacek kortus zdjęcie
Jacek Kortus
Paweł Mazur
Paweł Mazur
Yana Yarotska
Yana Yarotska
Collegium F
Collegium F Orchestra